środa, 15 sierpnia 2012

Jak zrobić opaskę do włosów z wstążki i gumy - instrukcja

Dziś coś niezabawkowego! 

Ponieważ ślub mojego brata zbliża się wielkimi krokami, a ja wciąż potrzebuję dodatków do sukienki,  zrobiłam opaskę do włosów. Do tego celu wykorzystałam czarną gumę (płaską), wstążkę oraz klej na taśmie do zaprasowania. Oczywiście można użyć też gumki w innym kolorze, zamiast wstążki wykorzystać dowolny materiał, a taśmę klejącą zastąpić igłą i nićmi. Mi połączenie gumy ze wstążką i jednocześnie zaszycie dwóch końców wstążki sprawiało spory kłopot, dlatego zdecydowałam się na klej. Żałuję jednak, że nie skleiłam od wewnątrz wstążki z dodatkowym materiałem, tak by guma była ruchoma (wyjmowana, przesuwana). Wtedy nie musiałabym się obawiać, że przy zakładaniu coś się rozpadnie ;) Sama wstążka (z Ogrodu Łobzów) jest dość sztywna, dlatego łatwo się na niej pracuje. Polecam!

A efekt finalny jest taki:Uzupełnienie: kilka osób prosiło o opis przygotowania takiej opaski krok po kroku. Zatem:

1. Kupić ww. produkty ;)
2. Zagiąć wstążkę na gumce - od szerokości wstążki zależy szerokość opaski. Im szersza wstążka, tym szerszą opaskę możemy uzyskać. Zagięcie ułatwi składanie wszystkich części. Jeśli wstążka jest mało sztywna, można ją zaprasować w pożądany kształt przed łączeniem elementów.
3. Klamerkami chwycić wszystkie warstwy: wstążkę, gumkę, taśmę do zaprasowania (warto nie ściągać ochronnego papierka z taśmy, wtedy gumka nie przyklei się do wstążki), następnie zaprasować w każdym miejscu całość, konsekwentnie zdejmując klamerki i pozostawić do ostygnięcia.
4. Końcówki gumy zszyć razem, następnie przesunąć pod wstążkę (po co zszycie ma być widoczne).
5. Gotowe! Nosić do włosów spiętych lub rozpuszczonych ;) Myślę, że dobrze będzie wyglądać przy lekko natapirowanych włosach za opaską.

Przekrój przez powstającą właśnie opaskę:

Opaska od lewej strony:

Opaska od prawej strony:

Gotowa opaska:

A tak wygląda we włosach:

ALL RIGHTS RESERVED

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz